CWTO

Dinamik bir WingTsun savunma sanatı organizasyonu olan CWTO Dai-Sifu Hasan ÇİFÇİ tarafından Nisan 2003 yılında merkezi Almanya’da kurulmuştur. Yeni olmasına rağmen organizasyon sistemli bir şekilde büyüyüp gelişmektedir. Bunda Sifu Hasan’ın engin bilgisi ve tecrübesi ile birlikte, kişiliğindeki olgunluk da etken olmaktadır.

Devamını Gör...

X

CWTO

Dinamik bir Wing Tsun savunma sanatı organizasyonu olan CWTO; Dai-Sifu Hasan ÇİFÇİ tarafından Nisan 2003 yılında merkezi Almanya’da kurulmuştur. Yeni olmasına rağmen organizasyon sistemli bir şekilde büyüyüp gelişmektedir. Bunda Sifu Hasan’ın engin bilgisi ve tecrübesi ile birlikte, kişiliğindeki olgunluk da etken olmaktadır. Sifu Hasan , organizasyonu kurduktan sonra yeni bir eğitim programı oluşturmuş ve politikasını oldukça iyi uygulamıştır. Wing Tsun savunma sanatları camiasında en etkin organizasyonlar içine girmeyi de başarmıştır. Bu başarıları sonucunda Sifu Erdal KARAAL’ın merkezli olduğu Türkiye ayağı da, organizasyona dahil edilmiştir. Eylül 2005’de kurulan CWTO kısa süre içinde Türkiye’de ses getirdi. Birçok kişinin organizasyona katılımı ile büyüdü ve büyümektedir.

DAI-SİFU Hasan ÇİFÇİ

1985 yılında Sifu Hasan ÇİFÇİ Wing Tsun savunma sanatı ile tanıştı. Diğer Savaş Sanatları ile de uğraşan Dai-Sifu ; Wing Tsun sisteminden ve o zaman ki hocasının yeteneklerinden etkilenerek tamamen Wing Tsun üzerine yoğunlaştı. Bu arada Sifu diğer Uzak Doğu Sanatlarına da devam etti ama kendi güvenlik şirketindeki...

Devamını Gör...

X

DAI-SİFU Hasan ÇİFÇİ1985 yılında Sifu Hasan Çifçi ; Wing Tsun savunma sanatı ile tanıştı. Diğer Savaş Sanatları ile de uğraşan Dai-Sifu Wing Tsun sisteminden ve o zaman ki hocasının yeteneklerinden etkilenerek tamamen Wing Tsun üzerine yoğunlaştı. Bu arada Sifu diğer Uzak Doğu Sanatları'na da devam etti ama kendi güvenlik şirketindeki tecrübelerinden de faydalanarak zamanla Wing Tsun’un ezici üstünlüğünün farkına vardı. Wing Tsun'un etkinliğinden tamamen emin olan Dai-Sifu Hasan 1992 yılında KSV Hessen Kassel’de koçu olduğu Taekwondo takımını da bıraktı. İlerleyen zamanlarda kendisi Wing Tsun’da hoca derecesine gelmiş ve birçok hoca yetiştirmiştir. Mart 2003’de CWTO Organizasyonu’nu kurdu. CWTO Wing Tsun Organizasyonu bazı Akdeniz, İskandinav ülkeleri, tüm Almanya ve Amerika kıtasında da faaliyet göstermektedir. 1 Nisan 2003 tarihinden itibaren Almanya’da açmış olduğu CWTO merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.

SIFU Erdal KARAAL

1967 yılında İstanbul'da doğdu. Bir tanıdığının Almanya'dan getirmiş olduğu uzak doğu sporları ile ilgili dergilerde (Karate Journal) Wing Tsun adlı bir savunma sanatının varolduğunu öğrendi (1976). Türkiye de o dönemlerde Wing Tsun çalışmaları yapılmıyordu. Sifu Erdal Uzakdoğu sporlarına 13 (1980) yaşında Teakwondo ile başladı.

Devamını Gör...

X

SIFU Erdal KARAAL1967 yılında İstanbul’da doğdu. Bir tanıdığının Almanya’dan getirmiş olduğu Uzak Doğu sporları ile ilgili dergilerde (Karate Journal) Wing Tsun adlı bir savunma sanatının var olduğunu öğrendi (1976). Türkiye’de o dönemlerde Wing Tsun çalışmaları yapılmıyordu. Sifu Erdal Uzakdoğu sporlarına 13 (1980) yaşında Taekwondo ile başladı. Kısa bir süreliğine bu sporla ilgilendi, o yıllarda ki zorluklarından dolayı Taekwondo’yu bırakmak zorunda kaldı. Birkaç yıl sonra Wing Tsun’un ülkemize geldiğini ve eğitimlerinin verilmeye başladığını öğrendi. Hiç düşünmeden Wing Tsun (Wing Chun) Savunma sanatına başladı (1982). Ancak o dönemler resmi olarak Wing Tsun çalışması yapılamıyordu. İlk resmi çalışma ülkemize EWTO organizasyonunun yolladığı şef antrenörle başladı. 1988 Yılında Türkiye’ye gelen EWTO’nun şef antrenörü ilk resmi seminer ve imtihanı kendisi yaptı. Böylece resmi olarak Wing Tsun ülkemizde başlamış oldu. Daha sonraları Türkiye’ye atanmış şef antrenörler çeşitli sebeplerden dolayı bir kaç kez değişti. Sifu Erdal KARAAL tüm EWTO şef antrenörleri ile çalışma fırsatı buldu, en son 2005 yılı sonbaharında Dai-Sifu Hasan ÇİFÇİ ile tanışarak CWTO (Wing Tsun Cifci Sistem) ile çalışma kararı aldı. Su anda Sifu Erdal KARAAL, Dai-Sifu Hasan CİFÇİ’nin özel öğrencisi ve Türkiye CWTO Wing Tsun organizasyonunda Türkiye şef antrenörü görevini devam ettirmektedir.

ÖZEL DERSDevamını Gör...

X

ÖZEL DERS

Bire bir kişiye özel derslerimiz ile kendinizi daha çabuk geliştirebilir, istediğiniz her zamanı dilediğinizce Wing Tsun ve spor ile doldurabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeter.